Jak skrócić czas montażu instalacji PV, zapewnić bezpieczeństwo załodze i oszczędzić?

Prawidłowy i bezpieczny montaż paneli fotowoltaicznych to nie lada wyzwanie - są to duże, nie najlżejsze konstrukcje, które równocześnie stosunkowo łatwo zniszczyć. Ten proces jest też czasami ryzykowny dla samej ekipy montującej. Na szczęście już dzięki niewielkiej inwestycji możesz oszczędzić sobie tych wszystkich problemów, które przekładają się na duże koszty i utratę wielu nerwów.

Bezpieczeństwo Twojej załogi

Małym ekipom, zajmującym się montażem mniejszych instalacji, często zwyczajnie nie opłaca się inwestować w drogie wyciągi dekarskie. Ich pracownicy są narażeni na niemało potencjalnie niebezpiecznych sytuacji - pracują bez narzędzi, które mogą zadbać o ich bezpieczeństwo, ale też odciążyć ich fizycznie. Do przeniesienia nawet kilku paneli na dach domu jednorodzinnego potrzeba też przynajmniej kilku osób, pracujących w tym samym czasie.

Jeśli Twoja firma działa w takim systemie, winda do paneli fotowoltaicznych jest dla niej najlepszym rozwiązaniem. Nie zajmuje wiele miejsca, a jej użytkowanie jest banalnie proste. Znacznie zmniejsza ryzyko wypadków w pracy na wysokości, a do jej obsługi wystarczą dwie osoby - jedna, która kładzie na niej panele na dole i druga, która odbiera je na górze.

Brak uszkodzeń paneli

Producent wysyła nowe panele z zagranicy. Po przejechaniu wielu kilometrów są już w rękach dystrybutora, który ostrożnie je przechowuje, a później przygotowuje do transportu. Dojeżdżają do Ciebie w nienaruszonym stanie. Już tylko chwila, a zostaną podłączone do instalacji i będą służyć Twojemu klientowi przez lata.

No, chyba że… ktoś niechcący uszkodzi je podczas przenoszenia ich na dach budynku. Wbrew pozorom nie zdarza się to tak rzadko - zwłaszcza w mniejszych firmach, które zatrudniają niewielu pracowników. W swoim raporcie TÜV Rheinland podaje, że pęknięcie szyby na panelu to 5. najczęściej występująca i 2. najkosztowniejsza usterka instalacji fotowoltaicznej. Nie trzeba mówić, ile nerwów i pieniędzy może Cię kosztować zwykły, ludzki błąd, o który nietrudno na wysokości. Na pewno nie do porównania z kosztem zakupu windy.

Szybszy czas montażu paneli

A gdyby tak skrócić czas montażu paneli fotowoltaicznych i zarabiać tyle samo lub więcej, obcinając przy tym niepotrzebne koszty? Sam proces trwa zazwyczaj nieproporcjonalnie długo do tego, jakie przychody generuje. Czas to pieniądz, a każde ułatwienie w fotowoltaice jest na wagę złota.

Winda do paneli pozwala oszczędzić pieniądze nie tylko dlatego, że zmniejsza ryzyko uszkodzenia paneli. Daje Ci też możliwość zatrudniania mniejszej załogi, która skończy pracę tak szybko, jak większa bez windy lub sprawienia, że każdy montaż będzie trwał krócej.

Tanie i skuteczne rozwiązanie dla każdego montera

Winda do paneli fotowoltaicznych to niezbędnik każdego montera instalacji pv. Do tej pory można było albo kupić drogie wyciągi dekarskie, albo regularnie wypożyczać wyciągi, zwyżki i dźwigi, co już po kilku instalacjach wcale nie wychodziło tanio. Dzisiaj możesz zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników, paneli i… swojego portfela za jedyne 999 zł brutto.

Przenoszenie windy jest bezproblemowe - mieści się w małej torbie i waży ok. 5 kg. Jej rozłożenie i używanie również nie wymaga wiele czasu. Wystarczy:
- przymocować ją do 4 punktów (np. drzewo, komin),
- nałożyć na taśmy rozpórki stabilizujące i profile nośne w odległości odpowiedniej dla danych paneli,
- naciągnąć taśmy transportowe,
- położyć panel, stabilizując go zaczepami i stalowym motylkiem,
- wciągnąć panel na górę, nie tracąc przy tym cennej energii.

Nasze windy są uniwersalne - pasują do każdego rozmiaru paneli i w żadnym stopniu nie narażają ich na żadne naprężenia czy upadki. Standardowe taśmy transportowe mają 50 m i po zamocowaniu osiągają zasięg ok. 40 m, jednak na Twoje życzenie, nadal przy niskich kosztach, możemy je wymienić na dłuższe. Ich cena jest nieporównywalna z innymi rozwiązaniami, kosztującymi nawet 20 x więcej. Są też dostępne „od ręki” w naszym magazynie w Polsce, więc możesz zacząć z nich korzystać niemal natychmiast po zakupie.

Masz jakieś pytania? Zastanawiasz się, czy winda do paneli fotowoltaicznych jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami - chętnie rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.